Kusursuz Bir Beach Deneyiminin Hayali

Misyonumuz

BeachGoin, sade ama güçlü bir inançla kuruldu: Deniz kıyısında geçirilen kaliteli zaman, hayatın en özel anlarından. Bu yüzden, her anlamda kusursuz olmalı. İşte bizim misyonumuz bu.

Beach deneyimini, misafir odaklı ve yenilikçi bir yaklaşımla adeta kusursuz bir sanat eserine, ruhu zenginleştiren, doğa ve sevdiklerimizle gerçek bağlar kurmamızı sağlayan bir deneyime dönüştürmeyi hedefliyoruz.

Her ziyaretinizde beklentilerinizi aşarak kendinizi “şımartılmış” hissettiğiniz, zahmetsiz, sorunsuz, tüm  detayların konfor ve keyfiniz için sizin tercihlerinize göre şekillendiği…

Denizin, güneşin, doğanın tadını sevdiklerimizle beraber tam anlamıyla çıkarmanın sadece bizim için değil, gelecek nesiller için de mümkün olduğu.

alchemyrefiner_alchemymagic_1_f26b5402-c77e-433c-b75b-b65e5d485d99_0

Taahhüdümüz

Size taahhüdümüz, çeşitlilik, kalite, şeffaflık ve sürdürülebilirliği ön planda tutarak, seçkin beach ve otellerden oluşan özenle seçilmiş bir koleksiyonu sunmak.

Rahatınız için yenilikçi çözümler geliştirmek, esnek erişim imkanları ile ayrıcalıklı bir deneyimi mümkün kılmak; üstelik tüm bunları size ek bir maliyet olmadan ve en iyi değeri garanti ederek sağlamak.

Hikayemiz

İstanbul’un karmaşasında, yoğun bir  iş hayatı süren kurucumuz Furkan Öcal için, Bodrum ve Çeşme beach’lerinde geçirdiği tatilleri adeta tüm çabalarının mükafatı, kıymetli birer kaçıştı. Ancak, kısa ve değerli zamanını gereksiz yere doğru mekanları bulma ve rezervasyon çabaları ile harcadığını farketti. Yetersiz bilgiyle yapılan tercihler, kötü sürprizler bazen mükemmel bir anı bozabiliyordu. “Uçuşumu, otelimi, herşeyi online book ederken, neden gideceğim beach’leri edemiyorum? Tatildeysem, herşey zahmetsiz ve kafam rahat olmalı” diye düşündü.

Ailesiyle Bodrum’a yerleştiğinde, karşılaştığı sorunların sadece kişisel meseleler olmadığını, Bodrum’da yaşayan ve yazlığı olanların da hayal ettikleri beach hayatını tam anlamıyla yaşayamadıklarını gördü. Bodrum’un kartpostallık beach’leri, özellikle yüksek sezonda erişim engelleri, yüksek fiyatlar, misafir-merkezli değil de günlük harcama bakış açısıyla doluydu. Öyle senede birkaç gün değil, sürekli denizle buluşmak isteyenler için bir çözüm yoktu.

Bu yaygın ortak sıkıntılarını farketmek, Furkan için bir dönüm noktası oldu. Dijital ve müşteri odaklı dönüşümlerdeki uzmanlığını kullanarak ve eski dostu, seri girişimci Burak Tanlak ile güçlerini birleştirerek, Bodrum’dan başlamak üzere beach deneyimini yeniden tanımlama misyonuna soyundu. BeachGoin, sadece bir çözüm olmanın ötesinde, dönüştürücü bir güç olarak doğdu. Hayallerdeki ile bugünkü beach deneyimi arasındaki uçurumu kapatmayı, her ziyareti kişiselleştirilmiş, zahmetsiz ve ödüllendirici hale getirmeyi amaçlayan bir platform olmak, Bodrum’un büyüsünü bir üst seviyeye taşımak için.

Gelin bize katılın

Siz de BeachGoin’de bize katılın ve her beach ziyaretini benzersiz bir deneyime dönüştüren hikayenin bir parçası olun.
Unutulmaz ve bahse değer hikayeleri birlikte yazalım.

Kurucularımız

Furkan Öcal

Uluslararası strateji ve yönetim danışmanlığı kariyerinde, dijital dönüşüm stratejileri, müşteri değeri ve deneyim yönetimi, servis geliştirme ve fiyatlama, ödeme sistemleri gibi alanlarda uzmanlaştı.

Çalışma hayatına 2003 yılında ABD’de CRM inovasyon analisti olarak başlayan Furkan, New York ve İstanbul’da uluslararası şirketlerde yönetim danışmanlığı ve liderlik pozisyonlarında görev aldı. Türkiye ve 10’dan fazla ülkede, Visa, Yapı Kredi, Garanti, Türk Telekom, Migros gibi önde gelen 30’dan fazla kurumun üst düzey yöneticilerine strateji danışmanlığı yaptı. 2009 yılında kurduğu kendi şirketi Cluster Alliance’ı başarılı bir şekilde İtalyan Business Integration Partners’a satarak 2017’de hayalini kurduğu Bodrum’a yerleşti.

University of Illinois at Urbana-Champaign MBA, ODTÜ Makine Mühendisliği ve TED Ankara Koleji mezunu.  Eşi ve kızı ile Yokuşbaşı’nda yaşıyor.

Tutkuları arasında ailesi, deniz, inovasyon, yapay zeka ve Bodrum yer alıyor.

Burak Tanlak

Seri girişimci olarak, verimliliği artıran ve hayata küçük mutluluklar katan inovatif çözümler üretti, ekipler, şirketler kurdu.

2004 yılında tarım sektörüne yönelik doğa dostu, ileri teknoloji çözümler sunan Organik Grup’u kurarak başladı. Devamında, Türkiye’de ilk olan tamamen doğal ve sağlıklı gıda ürünleri geliştirip, Macro Center, Carrefour gibi zincirlerde pazarlayarak nitelikli ürünlerin gelişmesine öncülük etti. Disney ile işbirliği yaparak geliştirdiği zararsız ve eğlenceli kozmetik ürünlerle çocuklara küçük mutluluklar sundu. 3D Print Farm’lar kurarak kişiselleştirilmiş ürünlerin geliştirilmesini sağladı.

Koç Üniversitesi MBA, İTÜ Çevre Mühendisliği ve Nişantaşı Anadolu Lisesi mezunu.

Hayvanlar, gastronomi, teknoloji, yapay zeka ve Bodrum, Burak’ın tutkulu olduğu alanlar.

tr_TR